İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Categories Cilt BakımPosted on

En fazla kadınların cilt bakımı yaparak daha güzel bir cilde sahip olmak istediklerini biliyoruz. Bitkisel olarak evdeki malzemeler ile hazırlanan cilt bakım kürleri cildi parlak tutmak, sivilce ve leke oluşumunu engellemek için oldukça etkilidir. Kürler uygulamaya koyulmadan önce mutlaka cilt çok güzel bir şekilde temizlenmelidir. Cilt temizliği için kullanılması gereken sade zeytinyağlı sabun veya hakiki defne sabunu olabilir. Cilt tam olarak temizlendiğinden  emin olunduğunda cilt bakımı için kür uygulamasına geçilebilir.

Bol Su Tüketimi

Vücudun susuz kalması insan vücudu için epeyce sakıncalıdır. Vücudumuzun üçte ikisinin sudan oluştuğu düşünülürse suyun insan yaşantısında oldukça büyük bir yerinin olması gerekir. Günlük olarak kişinin kilo miktarına göre su tüketmesi gereklidir. Ortalama 65 kilo olan bir kişi gün içinde 2 litre su tüketimi yapmalıdır. Cilt kırışıklıklarını düzeltmede büyük bir etkisi olan su tüketimi sivilce ve cilt lekeleri üzerinde de büyük etki sahibidir.

Cilt Bakımı İçin Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Nemlendirici kremlere yüklü ücretler ödemeden evde kolay bir şekilde nemlendirici krem yapılabilir. Gerekli malzemelerin hepsi karıştırılarak yapılan bu krem her gün sabahları veya gün aşırı olmak suretiyle kullanılmalıdır. Cilt bakımı için nemlendirici krem malzemeleri nelerdir?

  • 1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı
  • 2-3 damla kadar mavi anemon yağı
  • 4-5 damla çörek otu yağı
  • 1 tatlı kaşığı bitkisel gliserinBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir