İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Eyenor İle Göz Tansiyonu Tedavisi

Categories Bitkisel, GenelPosted on

Tıp dilinde glokom olarak anılan göz tansiyonu göz içi basıncının görme sinirlerini tahrip etmesi sonucunda gelişen bir hastalıktır. Bu hastalık ilerleyen devrelerinde göz kayıplarına sebep olmaktadır. Normal olarak bir gözde bulunan göz sıvısı sürekli olarak üretilmektedir ve daha sonra bu göz sıvısı dengeli bir oranda emilerek boşaltılmaktadır. Bu şekilde sürekli göz içi basıncının normal düzeylerde olduğu görülmektedir. Genel olarak 21 mm hg altındaki göz tansiyonları ölçümü için normal seviyedir. Fakat alt seviyelerde de bazı kişilerde göz tansiyonu görülme riski bulunmaktadır.

Göz hastalıklarının en fazla görüleni olan göz tansiyonunun bir çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler; kansızlık, migren, göz yaralanmaları, çok yüksek hipermetrop, çok yüksek miyop, diyabet hastalığı, ilerleyen yaş, göz içi iltihapları, uzun süre kullanılmış kortizon ve genetik yatkınlık olarak sayılabilir.

Eyenor damla göz hastalıklarından en çok görülen glokom yani göz tansiyonu için güvenli bir şekilde kullanılabilen ve uzun süreli kullanımlarda göz tansiyonunu tedavi etme özelliğine sahip bir damladır. Göz tansiyonu için oldukça etkili olan eyenor göz damlası bir çok göz kusuru için de kullanılabilir.  Eyenor damlanın kullanıldığı göz kusurları; arpa pürülan inflamasyon kuru göz sendromu, göz tansiyonu, renk körlüğü astigmat, katarakt, presbitlik konjonktivit total renk körlüğü, miyop ve hipermetrop göz kusurları için tedavi etmeye yönelik etkileri sebebi ile kullanılabilir.

 

Hızlı Sipariş Formu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir