İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Gece Yoğurt Yemek Kilo Aldırır mı?

Categories Kilo Vermek, ZayıflamaPosted on

Potasyum, fosfor, iyot, çinko, riboflavin ve B12 etkisi olan yoğurt tüm gün içinde alınan besinlerden en faydalı olanıdır. Ev yapımı yoğurdun uzmanlara göre bağırsaklar üzerinde ve iç organlar üzerinde o kadar büyük faydası bulunmaktadır ki, neredeyse ilaç mesabesinde denilebilir. Gece yenen yemeklerin kilo yaptığı bilinmektedir. Bunun nedeni akşam saatlerinde ve gece saatlerinde vücut kendini dinlenmeye bırakmaktadır. Bu nedenden dolayı da metabolizma gündüz olduğu kadar çalışmaz ve tüketilen gıdaların hepsi neredeyse vücutta iki misli kalori değeri ile etki gösterir. Yoğurt da faydaları sayılamayacak kadar çok olsa da gece yenildiğinde kilo yapabilmektedir. Son öğün olarak akşam saat 9 sonrasında zayıflama diyeti yapan kişiler yoğurt tüketimini de bırakmaları gerekir. Fakat uyumaya 2 saat kala yapılan yoğurt soda kürü zayıflamaya destek olarak bir çok uzman tarafından önerilmektedir.

Zayıflatan Yoğurt Soda Kürü Tarifi

Bağırsak hareketlerini hızlandırmaya yarayarak kişinin kilo vermesini hızlandıran bu kür, haftada 3 kez yapılması gereklidir. Uzun süre yapılarak alışkanlık haline getirilmemesi gereken yoğurt soda kürü iki ay kadar yapıldıktan sonra bir ay kadar ara verilmesi gereken bir kürdür. Gereken malzemeler;

  • 1 küçük kase yağsız yoğurt
  • 1 şişe maden sodası

Önce yoğurt pütürsüz hale getirilene kadar çırpılmasıdır. Daha sonrasında içerisine katılan maden suyu ile yatmadan bir saat önce tüketilmelidir. Bağırsakların çalışmasını sağlayan bu kür, kısa sürede yüksek oranda kilo vermeyi kolaylaştırır.

Yoğurt Kırmızı Biber, Zencefil Kürü

Zayıflatan bir diğer yoğurt kürü de akşam yemeğinden iki saat sonra tüketilmesi gerekir. Yağsız bir kase yoğurt içine konulan bir tatlı kaşığı toz zencefil, bir çay kaşığı kırmızı biber toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırarak zayıflatır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir