İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Kırmızı Pelerin Çayı İnsan Sağlığına Faydaları

Categories BitkiselPosted on

Uzak doğunun mucizevi iksiri olarak görülen kırmızı pelerin çayı son zamanlarda kilo problemi olan bir çok kişinin fazla kilolarından kurtulmasını sağladı. Çünkü içerdiği bitkilerin sağladığı vitamin ve mineral katkıları ile hem hızlı kiloyu vermeyi sağlarken hem de pelerin çayı kişinin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlıyor. Bir çok kişi günümüzde dünyada olsun ülkemizde olsun fazla kilo sebebiyle bir çok hastalığın pençesine düşüyor. Bu hastalıklardan en fazla yakalanılanları ise; diyabet, görme bozuklukları, diyabet sebebiyle ayakta ve ciltte oluşan yaralar, selülit rahatsızlığı, yüksek tansiyon, kolesterol seviyesinde artış ve kalp hastalıkları olarak sayılabilir. Bu hastalıklara kilolu olan kişilerin diğer kilosu fazla olmayan kişilere nazaran daha fazla yakalandıkları görülürken bu hastalıkların kilolu insanlar üzerinde tedavisi de bir hayli zor yapılıyor.

Ülkemizde ve dünyada kalp hastalıkları çok fazla görülen hastalıklar arasındadır. Fazla kilo sebebi ile oluşan bu hastalıkların önlemi hasta olmadan önce fazla kilolardan tamamen kurtularak alınabilir. Fazla kilolardan kurtulmak için aç kalmadan zayıflama yöntemleri bulunmalı hiçbir şekilde fazla aç kalarak zayıflama yolu kullanılmamalıdır. Zira çok fazla aç kalarak zayıflama sisteminin kişi üzerinde uygulanması bağışıklık sistemi bozuklukları başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa sebep olarak kişinin kilo vermede başarılı olsa bile vermiş olduğu kiloları fazlası ile geriye almasına sebep olarak bir çok sağlık sorununa sebep olabilir.

Hızlı Sipariş Formu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir