İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Kış geliyor, gripde ortaya çıktı önleminizi alın!

Categories Genel, Sağlıklı YaşamPosted on

Değerli okur, kış aylarının yaklaşması ile hastalıkların en yaygını gripte soğuk havaların meydana gelmesi ile ortaya çıkıyor. Grip hastalığına yakalanmamak için çeşitli önlemler alınmalıdır.

Grip virüsleri soğuk havalarda ve kuru soğukta yayınlan bir hastalıktır. Gripten korunmak için en başta beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Beslenme en önemli unsurdur. Beslenmeye dikkat etmediğiniz taktirde grip virüsü kaptınız demektir. Günlük iş ve eğitim yaşantınızda toplum içerisinde vakit geçiriyorsanız kalabalık arasında grip virüsünü kapmanız kaçınılmaz olabilir, biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum sizi. Spor yapın spor yapma vücudu zinde tutar ve metabolizmanızı güçlendirir. Grip virüsüne karşı bir önlemdir. Uyku düzeninizi sağlayın, uyku düzeninizi sağlamadığınız taktirde grip virüsü ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bol bol meyve tüketin. Bağışıklık ve imnü sisteminizin güçlü olması grip virüsüne karşı bir duvardır.

Grip virüsü basit bir virüs gibi görünse de kimi zaman çok ciddi gribal enfeksiyonları beraberinde getirebiliyor. O nedenle bu kış bence kendiniz ve rahatınız için gripten korunabilir ve önleminizi önceden alabilirsiniz.

 

Sağlıklı günler dileriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir