İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Protab İçindekiler

Categories Bitkisel ÜrünlerPosted on

Protab’ın içerisinde 3 ana etken madde bulunmaktadır. Bu bitkiler Chaga mantarı, Cüce palmiye, Magnezyum ve Kabak çekirdeğidir.

Chaga Mantarı ;

Chaga mantarı Huş ağaçların da yetişen iç kısımı kahverengi, dış yüzü yaralı gözüken ve yanmış kömüre benzeyen bir mantar türüdür. En çok yetiştiği bölge ise Rusya’dır. Chaga mantarı, yetiştiği ağacın üzerinde 5 ila 7 yıl arasında yaşar. Chaga çiçeği olgunlaştığında toprağa düşer. Tıbbi mantarlar gibi, Chaga mantarı da beta, glukan ve mantara güçlü bağışıklık sistemi destekleyici içerikleri veren lineer olmayan kompleks polisakkaritler vardır. Anti-kanser etkisi olduğu bilinmektedir.

Cüce Palmiye ;

Cüce palmiye, Kuzey Amerika’da yetişen bir bitkidir. Yıllar boyunca Amerika’da doğrudan prostat rahatsızlıkları için kullanılmıştır. Cüce Palmiye, Amerika’da “Saw Palmetto”  Avrupa’da ise “Sabal” olarak bilinir. Cüce palmiye denen ağacın meyvelerinden elde edilen Saw Palmetto Berries (Sabal Meyvesi) prostat bezinin iyi huylu büyümesi tedavisinde kullanılır. Saw palmetto ekstresi, prostattaki dihidrotesteron miktarını azaltan yağ asitleri içermektedir. Bu asitler iltihaplanmasının önlemekte büyük etkiye sahiptir.

Magnezyum ;

Magnezyum vücudun her yerinde ihtiyaç duyulduğu gibi prostat bezinde de ihtiyaç duyulur. Prostat bezi magnezyumun yanı sıra demir, çinko, bakır, fosfor gibi birçok mineral bolca alınmalıdır. Bunu minerallerin yetersiz olması durumunda kişinin prostatında farklı zararlı oluşumlar olabilmektedir.

Kabak Çekirdeği ;

Kabak çekirdeği içerisinde barındırdığı mineraller ve vitaminler sayesinde vücuda bir çok açıdan fayda sağlamaktadır. Özellikle libidonun yükselmesine yardımcı olan kabak çekirdeği prostat hastası kişilere oldukça fazla tavsiye edilmektedir. Prostat hastalarında ki iyi huylu büyümenin önlenmesinde de oldukça büyük miktarda fayda sağlamaktadır.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir