İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Red Dacca Nereden Alınır?

Categories Kilo Vermek, Sağlıklı YaşamPosted on

Ülkemizde yeni yeni yetiştirilmeye başlayan red dacca yani kırmızı muz insan sağlığına oldukça büyük katkılar sağlayan bir meyve olarak artık yaygınlaşmaya başlamıştır. Şekli aynı normal muza benzeyen bu kırmızı muzun tadı ise biraz tropikal tatları hatırlatmaktadır. Kırmızı muz besleyici özelliği ile her yaştan kişi tarafından tüketilmesi gereken bir meyvedir. İçeriğinde bulunan şeker oranı diğer muza oranla çok az olan bu kırmızı muzu gönül rahatlığı ile şeker hastaları tüketebilir. Red dacca nereden alınır sorusu bu meyvenin tadını ve vücuda verdiği etkileri merak edenler tarafından sorulmaktadır. Aslında red dacca Güney Afrika, Güney Amerika, Asya ülkeleri ve Arap emirliklerinde yetiştirilmektedir. Son zamanlarda ülkemizde de yetiştirilmeye başlayan bu meyve artık özel satış yapan yerlerde ve internet üzerinden sipariş ederek alınabilmektedir.

Red Dacca İnsan Sağlığına Faydaları

Yaşı ilerlemiş kişilerde kemik erimesinin durmasını sağlamaya yardımcı bir meyve olan kırmızı muz enerji verici etkisi ile de bilinmektedir. Çocukların tüketmesinde büyük faydalar olduğu görülen bu meyvenin bir yaşını aşmış çocuklarda mide ve bağırsak sistemini korumak için de kullanıldığı bilinmektedir. Saçlarının daha parlak olmasını isteyen kişiler tarafından tüketildiğinde saçlara ve cilde parlaklık verici etkisi vardır. Kalp hastaları, diyabet hastaları ve kolesterol hastaları tarafından düşük şeker ve kalori içerdiği için rahatlıkla tüketilebilir. Göz sağlığını korumaya yarayan sayılı gıdalar arasındadır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir