İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Sallama Yeşil Çay Kilo Verdirir mi?

Categories Kilo Vermek, Kolay ZayıflamakPosted on

E ve C vitamini açısından çok zengin olan yeşil çay kilo vermede büyük bir destek olarak kullanılıyor. İyi bir diyet takibi ile kullanıldığında diyet yapan kişinin vermesi gerekenden daha fazla kilo vermesini sağlıyor. Bunun nedeni ise uzmanlarca yeşil çayın metabolizma üzerindeki faydasından geliyor. Yeşil çay içeriğinde manganez, krom, çinko ve selenyum da barındırıyor. Yeşil çayın sallama olması da bu faydasının azalmasına neden olmuyor. Kalite markaların kullanılması gerektiği hakkında bilgilendirme yapan uzmanlar yeşil çayın antioksidan değeri ile vücutta kan dolaşımını hızlandırdığının bilgisini de veriyorlar.

Yeşil çay zayıflamaya yardımcı olduğu kadar vücutta bir çok hastalığın gelişim göstermesini de engelliyor. Böbrek ve mesane üzerinde büyük bir faydası bulunan yeşil çay vücuttan toksin atmada da oldukça başarılı bir çay türü olarak karşımıza çıkıyor. Her yaştan kişinin güvenli bir şekilde kullanabileceği yeşil çay gün içinde 3 – 4 fincan kadar tüketmek metabolizmanın olması gerekenden iki kat daha iyi çalışmasını sağlıyor.

Yeşil Çayın Bilinmeyen Faydaları

  • Cilt bakımı için çay olarak tüketilmesi gereken yeşil çay cilt maskesi olarak da oldukça büyük bir cilt üzerinde iyileştirme sağlıyor.
  • Anti bakteriyel etkisi ile bir çok hastalıktan bakterileri yok ederek tüketicilerinin korunmasını sağlıyor.
  • Depresyon ve stres için bulunmaz bir nimet olan yeşil çay baş dönmesi, kalp çarpıntısı, gözlerde bulanıklık ve zihin bulanıklığı gibi depresyondan dolayı olan belirtilerin ortadan kalkmasını sağlıyor.
  • Düzenli olarak tüketilen yeşil çay kan basıncını dengeli hale getirerek kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor.
  • Parkinson, demans ve alzheimer gibi yaşlılık hastalıklarından insanların korunmasını sağlarken kullanıcılarının daha zinde bir yaşlılık geçirmelerine yardımcı oluyor.
  • Mideyi ferahlatan katkısı ile kişinin mide rahatsızlıklarından korunmasına neden oluyor.
  • Diyabet hastaları tarafından gün içinde 3 fincan kadar tüketildiğinde pankreas üzerinde iyi etkilerin gelişmesini sağlıyor.
  • Konsantrasyon güçlüğünü ortadan kaldırdığı için yetişkinler ve çocuklar tarafından tüketilmesi gereken sayılı çaylar arasında uzmanlar tarafından sayılıyor. Düzenli olarak tüketildiğinde dikkat dağınıklığını da ortadan kaldırıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir