İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Teff Bitkisi Ne İşe Yarar

Categories Bitkisel Ürünler, Kilo Vermek, Kolay ZayıflamakPosted on

Teff Bitkisi demir eksikliği bulunan kişiler için kurtarıcı bir bitki çeşididir. Teff bitkisi içerisinde C vitamini, Fosfor ve Demir vardır. Eğer bu vitaminler sizde de eksik ise Teff bitkisini kullanmanızı gerekiyor. Teff bitkisi Avrupa’da bulunan bir bitki çeşididir. Bu bitkinin orijinalini gönül rahatlığı ile Türkiye’ye getirmek kolay değil. Güvenilecek kişi bulmak çok zor. Bu yiyeceğin vücuda zararı yok aksine vücuda çok faydalı bir besindir. Bu kadar etkili olan besin zayıflama da da kullanılır. Zayıflamada kullanılırken çeşitli bitkilerden de faydalanılır. Lif, kalsiyum ve protein bakımından son derece zengindir. Özellikle son zamanda teff bitkisinin diyet yapan kişiler tarafından da sıklıkla kullanılmaya başlandığını belirtmemiz gerekiyor.

TEFF BİTKİSİNİN FAYDALARI NELER?

Teff tohumlu çay bitkisinin faydaları saymakla bitmez. Türkiye’de yetişmediğinden ve yurt dışından ithal edildiğinden dolayı fiyatı pahalıdır. Satın almak için biraz paranıza kıymanız gerekir. Sağlık için paraya kıyabiliriz. Üretim maliyetini düşürürler ise faydalı bitkilerde en ön sıraya çıkacak olan Teff bitkisini çok pahalı olduğundan ve yurt dışında yetiştiğinden dolayı halk arasında pek fazla bilinmez. Teff bitkisinin faydaları; Demir eksikliğinin giderilmesini sağlar, kabızlığı önler, sindirim sistemini düzenlemeyi sağlar, yağ yakımına yardımcı olur,  Çölyak hastaları için besleyici bir üründür. Protein bakımından zengindir, Zayıflamak isteyen diyet yapanların vazgeçemeyeceği bir bitkidir.

 

Düzenli bir şekilde 20 gün kullanımınızda 5 kilo verebilirsiniz.

Hızlı Sipariş Formu
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir