İngilizce ve Türkçe olarak obezite ile mücadele konusu altında bir kaç akademik yazısı vardır. İstanbul'da yaşamaktadır.

Yoğurdun faydaları nelerdir?

Categories Genel, Pratik Bilgiler, Sağlıklı YaşamPosted on

Değerli okur, yoğurt tüketimi öncelikle sindirim sisteminde ve metebolizmada önemli bir rol oynamaktadır. Genel olarak yoğurt tüketimi sonucunda vücutta bulunan fazla kaloriler yok edilir ve kas dokusu korunarak güçlü bir yapı sağlanır.

Yoğut tüketiminde yoğurdun içinde bulunan amino asitler vücutta ki yağ yakmasına sebebiyet verir ve böylelikle vücutta ki gereksiz yağlar kolaylıkla atılır.

Yoğurt tüketimi besleyici bir gıda takviyesidir. Yoğurtta bulunan kalsiyum ve D vitamini sayesinde vücutta gelişim ve onarım sağlanır.

Yoğurt tüketimi hipertansiyona birebir. Yoğurdun içinde bulunan potasyum maddesi vücutta bulunan fazla tuzun atılmasını sağlamaktadır. Bu da tüketime bağlı olarak hipertansiyon rahatsızlığının önüne geçmektedir.

Yoğurt protein deposudur. 500 gr bir yoğurt içerisinde yaklaşık 20gr kadar bir protein söz konusudur. Sağlıklı beslenenlerin ve sporcuların önde gelen tercihlerinden ve düzenli olarak tükettikleri gıda takviyelerinden bir tanesidir.

 

Sağlıklı günler dileriz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir